معاونین استاندار از بازارچه دائمی صنایع دستی استان بازدید کردند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی،  از بازارچه دائمی صنایع دستی خراسان جنوبی که در محل باغ موزه اکبریه تشکیل شده است بازدید کرده و از نزدیک با غرفه ها و کارگاه های مختلف این بازارچه آشنا شدند.
این بازارچه دائمی مشتمل بر ۲۲ غرفه در رشته های مختلف از جمله کارگاه های چوب، سیاه چادر، تذهیب و تشعیر، حجم برجسته با گل، چرم، معرق، مشبک فلز و … است که در ایام نوروز همه روزه پذیرای هزاران نفر از مسافرین و بازدید کنندگان نوروزی می باشد.
استان خراسان جنوبی پتانسیل های خوبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری ، در این بازدید با تاکید بر اینکه استان خراسان جنوبی پتانسیل های خوبی برای توسعه صنعت گردشگری دارد ادامه داد: توانمندی های حوزه گردشگری در سطح استان مغفول مانده است، از این رو لازم است که با یک برنامه واحد و با همکاری رسانه های جمعی و مسافرینی که از اماکن مختتلف استان بازدید کرده اند تبلیغات مناسب جهت شناسایی استان صورت پذیرد.
محمد فرهادی، در ادامه با اشاره به اینکه نوروز امسال ستاد تسهیلات سفر برنامه های مفرح و شادی را برای مردم اجرا کرده است افزود: ستاد تسهیلات ، در ورودی شهرها غرفه هایی را جهت راهنمایی مسافرین نوروزی و همچنین معرفی اماکن دیدنی استان پیش بینی و احداث کرد که مورد استقبال مردم قرار گرفته است.

وی در پایان با بیان اینکه بازارچه صنایع دستی به صورت دائمی فعالیت خواهد کرد تصریح کرد: در ایام پایانی سال گذشته مبلغی برای استفاده در این ایام تخصیص و ابلاغ شد و تلاش مجموعه ستاد تسهیلات سفر طی سال ۹۶ رونق بخش گردشگری و صنایع دستی در استان خواهد بود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*