چرا حال خراسان دگر است؟

اسماعیل حسین پور- خبر لغو سخنرانی دکتر علی مطهری نایب رئیس مجلس در مشهد آن هم با موضوع و محور امام حسین (ع) پیام آشکار و روشنی به دکتر روحانی است که در مشهد «تدبیر» دولت کارساز نشده است و گویا در، بر همان پاشنه ی پیشین می چرخد.

نیروهای حامی دولت حق دارند بپرسند چرا در ایرانِ مقتدر، نایب رئیس مجلس از سخنرانی در مشهد محروم می شود و چرا روز به روز از اقتدار دولت در این استان کاسته می شود؟ چرا خراسان دارد به تافته ی جدا بافته تبدیل می شود و به راستی چرا حال خراسان دگر است؟

 در خرداد ۹۲ مشهد و خراسان رضوی با داشتن دو کاندیدای اصولگرا – قالیباف و جلیلی – در حالی به پیشواز روحانی رفت که کسی فکر نمی کرد در فضای سنگین آن روزها دکتر حسن روحانی در زادگاه این دو کاندیدا، حائز اکثریت آراء شود و بتواند پیشتاز انتخابات این استان شود.

با روی کار آمدن دولت دکتر روحانی و موج تغییرات مثبت در سطح کشور، در حالی که همه چشم به «تدبیر» و «تغییر» دولت دوخته بودند تا امیدِ پدیدار شده در دل و دیده ی مردم فروغی دوباره یابد، با کمال تأسف و برخلاف انتظار حامیان دکتر روحانی در مشهد و خراسان، دولت نتوانسته است خواسته اصلی حامیانش که اقتدار دولت در استان است را برآورده کند که آخرین نمونه آن لغو سخنرانی دکتر مطهری در مشهد است.

باید بپذیریم که در مقایسه با دیگر استانها این استان کمترین تغییرات را در حوزه ی مدیریتی داشته است و در برخی انتصابات صورت گرفته هم برخی منصوبین به علت بیگانگی با مشی و مرام دولت نتوانسته اند باعث امیدآفرینی در استان شوند که نمود و نماد آن را در انتخابات مجلس شاهد بودیم و تازه ترین اقدام هم عقب نشینی آشکار کار به دستان برای لغو سخنرانی علی مطهری است.

انتظار می رود پیش از آنکه «ناگهان زود دیر شود» آقای دکتر روحانی با تأکید بر حاکمیت قانون و جسارت بخشی به مدیران خویش ، برای پایان دادن به بدعت های بی دلیل باب شده در خراسان تدبیری بیندیشد تا حامیان دولت بیش از این در این استان بغض در گلو نمانند/ منتشر شده در بهارنیوز

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*