خبرنگاران بیرنا مقام چهارم جشنواره غذاهای محلی بانوان خبرنگار استان را کسب کردند

صبح امروز و به مناسبت روز خبرنگار جشنواره غذاهای محلی بین بانوان خبرنگاران استان در مجتمع غدیر بیرجند برگزار شد.
در این جشنواره که از ساعت ۱۱ امروز آغاز و تا ساعت ۱۳ ادامه داشت انواع غذاهای محلی از جمله کشک و بادمجان، آش محلی، نون جوش و.. توسط بانوان خبرنگار استان تهیه شد و در معرض داوری داوران جشنواره قرار گرفت.
به گزارش بیرنا مسئول برگزاری جشنواره غذای محلی در این رابطه گفت: این جشنواره به منظور ترویج و تشویق پخت غذاهای محلی استان برگزار شد.
وی افزود:  در این جشنواره خبرنگاران خبرگزاری ایسنا، ایکنا، فارس، شبستان، برنا و بیرنا، نشریه آوای جوان و بیرجند امروز، روزنامه امروز خراسان جنوبی شرکت کردند.
 وی خاطر نشان کرد: : برگزاری این قبیل جشنواره ها علاوه بر جلوگیری از فراموش شدن سنت های محلی و غذایی مفید، سبب ترویج فرهنگ غذایی مناسب و فاقد مواد نگهدارنده و رنگ های شیمیایی می شود.
 مسئول برگزاری جشنواره غذای محلی ادامه داد: برای ارزیابی و داوری این جشنواره دو نفر از داوران اداره کل فنی حرفه ای خراسان جنوبی حضور داشتند و در پایان به افراد برتر جوایزی داده  شد.
وی افزود:  پس از داوری گروه روزنامه امروز خراسان جنوبی مقام اول، خبرگزاری فارس مقام دوم، خبرگزاری های ایسنا و ایکنا مقام سوم و هفته نامه آوای جوان و پایگاه خبری بیرنامه مشترکا مقام چهارم را کسب کردند.
 

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*