اسقف اعظم مسیحیان کلدانی : ایران جزیره امن برای مسیحیان منطقه است

اسقف اعظم مسیحیان کلدانی – آشوری در ایران در آستانه جشن زادروز مسیح (ع)، زندگی توام با  امنیت و صلح برای مسیحیان در ایران را زبانزد تمام منطقه خاورمیانه دانست.

به گزارش عصر ایران ، خبرگزاری فرانسه در آستانه جشن کریسمس گزارشی از وضعیت مسیحیان در ایران را منتشر کرده است و به این بهانه گزارشی از حال و هوای جشن  کریسمس مسیحیان در تهران را روایت کرده است.

در این گزارش به وضعیت مناسب زندگی مسیحیان توام با امنیت و آزادی کامل برگزاری مناسک مذهبی شان اشاره شده و از مسیحیت در کنار دو دین کلیمی و زرتشتی به عنوان ادیان به رسمیت شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران نام برده شده است.

خبرگزاری فرانسه نوشته است مناطقی از تهران در سال های گذشته در آستانه کریسمس حال و هوای دیگری می گیرد و خریدهای شب عید مسیحیان در کنار کاج های تزیینی کریسمس به چشم می خورد. حتی در این مناطق می توان بابانوئل هم دید.

بابانوئل در تهران – ۲۴ دسامبر ۲۰۱۶

 

اسقف اعظم مسیحیان کلدانی - آشوری ایران: ایران جزیره امن برای مسیحیان منطقه است

در این گزارش با ” رمزی گارمو” اسقف اعظم مسیحیان آشوری – کلدانی (کاتولیک) در ایران نیز مصاحبه شده است.

اسقف اعظم مسیحیان کلدانی - آشوری ایران: ایران جزیره امن برای مسیحیان منطقه است

اسقف اعظم گارمو که مقر فعالیت او کلیسای حضرت یوسف (سنت جوزف) در تهران است به خبرگزاری فرانسه گفته است: ایران همچون جزیره ای امن برای زندگی مسیحیان در منطقه ای (خاورمیانه) است که مسیحیان در همه سوی آن مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.

او گفته است: خدا را شکر . ما در صلح و امنیت زندگی می کنیم، اما همسایگان ما در غم واندوه و خشونت به سر می برند. ما امشب (در مراسم جشن کریسمس در کلیسای حضرت یوسف) برای آنها دعا می کنیم.”

اسقف اعظم گارمو متولد ۱۹۴۵ در شهر موصل عراق است. او بیش از ۳ دهه گذشته را در ایران اقامت و فعالیت دارد.

حدود ۱۲۰ هزار مسیحی – با شاخه ها و مذاهب مختلف آن- در ایران زندگی می کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*